ACADEMICA Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kasprowicza w Poroninie oferuje swoim czytelnikom dostęp do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To dostęp do 3 465 247 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na wyznaczonym terminalu ACADEMICA w Bibliotece w Poroninie.

Zasady korzystania

Dostęp do treści publikacji chronionych prawem autorskim jest możliwy wyłącznie na terminalu ACADEMICA w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kasprowicza w Poroninie, ul. Józefa Piłsudskiego 2, po uprzedniej rejestracji.

Rejestracja  odbywa się na miejscu w Bibliotece w Poroninie, wymagane jest okazanie dokumentu tożsamości.

Terminal, z którego czytelnik będzie korzystać, może uruchomić tylko upowazniony pracownik Biblioteki posiadający konto z uprawnieniami administratora.

Więcej informacji o projekcie ACADEMICA na stronie.

Warto zapoznać się z Regulaminem Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA oraz z Podręcznikiem Czytelnika CWPN ACADEMICA.

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z zasobów Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.